Konkurs dla studentów prawa

Bez kategorii | 3 kwietnia 2023

Shanghai Hanglung Consulting Poland ma przyjemność organizować konkurs dla studentów III – V roku stacjonarnego i niestacjonarnego prawa, zainteresowanych problematyką prawa Chin, w którym do wygrania są płatne praktyki w kancelarii Hanglung Law Biernat & Kossacki!

Co należy zrobić?

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy pisemnej (artykułu popularno-naukowego) w języku angielskim oraz streszczenia w języku chińskim, poświęconej tematyce związanej z wybraną przez uczestnika chińską instytucją prawną lub zagadnieniem powiązanym z chińskim systemem prawnym. Preferowana tematyka konkursu to prace z zakresu dziedzin prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa spółek, a także sądownictwa w Chinach.

Przykładowa tematyka:
Orzecznictwo sądownictwa w Chinach – opis wybranego zagadnienia.
Sposoby prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach przez podmiot zagraniczny – opis wybranego zagadnienia.
Porównanie umowy sprzedaży w polskim i chińskim porządku prawnym.
Uregulowanie chińskiego rynku e-commerce.
Regulacje związane z eksportowaniem produktów (np. żywności, kosmetyków) do Chin.

Wytyczne dot. prac konkursowych
czcionka Times New Roman (12),
1500 słów, tj. 5 stron (najważniejsza jednak jest jakość artykułu, a nie jego objętość),
Obowiązkowa bibliografia (nie jest wliczana do objętości pracy),
Wykorzystane powinny być chińskie źródła prawa, a nazwy ustaw powinny być przywołane w oryginalnym języku.
Podczas rozstrzygania konkursu oceniane będą; dobór i jakość źródeł, poziom języka angielskiego i chińskiego, dobór tematu, jakość konstrukcji i treści eseju.

Co można wygrać?

Nagroda dla laureata – propozycja podjęcia płatnych praktyk wakacyjnych w dziale chińskim Kancelarii Hanglung Law w Warszawie (warunki odbycia praktyk zostaną omówione indywidualne ze Zwycięzcą), publikacja artykułu na łamach bloga internetowego prawochinskie.com.pl wraz z imiennym podpisem autora, egzemplarz książki „Biznes po chińsku” o wartości 50 zł.

Nagroda za II i III miejsce – publikacja artykułu na łamach bloga internetowego prawochinskie.com.pl wraz z imiennym podpisem autora, egzemplarz książki „Biznes po chińsku” o wartości 50 zł.

Praktyka wakacyjna

Jako laureat konkursu będziesz mieć szansę sprawdzić się w roli prawnika w międzynarodowej kancelarii, zajmującej się ciekawymi, aktualnymi i poszukiwanymi na rynku zagadnieniami. Jesteśmy elastyczni i na pewno znajdziemy porozumienie w zakresie formy współpracy, która będzie Ci odpowiadać – chcemy, żeby było to dla Ciebie opłacalne doświadczenie.

Kto wie, może będzie to początek długiej i owocnej współpracy? Spędź z nami trochę czasu w Warszawie i dołącz do grona jednych z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie!

Do kogo jest skierowany konkurs?

Do konkursu zapraszamy studentów III – V roku stacjonarnego i niestacjonarnego prawa, zainteresowanych problematyką prawa Chin.

Terminy i zgłoszenia:

Konkurs rozpoczyna się 3 kwietnia 2023 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.
Czas na wysyłanie prac: 3 kwietnia 2023 r. – 15 maja 2023 r.
Ogłoszenie wyników konkursu: 31 maja 2023 r.

Prace konkursowe należy przesłać na adres mailowy office@hanglung-law.com. Wiadomość e-mail, oprócz załączonego artykułu, powinna zawierać imię i nazwisko, rok studiów i uczelnię oraz dane kontaktowe Uczestnika.

Życzymy powodzenia i serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Wygraj praktyki w kancelarii Hanglung Law Biernat & Kossacki

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się do newslettera akceptujesz jednocześnie naszą politykę prywatności.