O nas i kontakt

Prawochinskie.com.pl – to nowoczesny blog, poświęcony zagadnieniom prawnym w relacjach z Chinami, z którymi na co dzień spotykają się przedsiębiorcy, prawnicy i inni.

Zespół prowadzający bloga składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, od wielu lat ściśle związanych z Chinami.

Nadzór merytoryczny nad blogiem piastuje Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółka Partnerska Radcy Prawnego i Adwokata, której prawnicy posługują się uprawnieniami adwokata w Chińskiej Republice Ludowej, studiowali na prestiżowych uczelniach w tym kraju, lub są aktywnymi członkami polskiej społeczności zajmującej się tym działem nauki prawa. Pomogli już kilkudziesięciu polskim podmiotom w realizacji swoich zamierzeń biznesowych w Chinach oraz chińskim podmiotom w Polsce.

Autorzy bloga:

Radca Prawny Kamil Biernat – specjalizuje się w prawie zgrupowań spółek, fuzjach i przejęciach, a także w prawie handlu i dystrybucji. Jego międzynarodowe doświadczenie biznesowe pozwala skutecznie doradzać i uczestniczyć w tworzeniu nowych podmiotów i grup kapitałowych na całym świecie. Doświadczenie zdobywał w chińskiej kancelarii Shanghai Hanglung Law Offices, w działach prawnych międzynarodowych grup kapitałowych, gdzie sprawował funkcję dyrektora działu prawnego. Pełnił także funkcje członka zarządu, prokurenta i członka rady nadzorczej wielu dużych międzynarodowych podmiotów (min. w Vershold Poland Sp. z o. o.), zarówno w Polsce, jak i w Chinach. Ukończył prawo na University of South Wales w Wielkiej Brytanii (LLB), na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe prawa chińskiego w Chinach na znanej i cenionej uczelni China University of Political Science and Law, 中国政法大学 której wydział prawa jest corocznie uznawany za drugi najlepszy wydział prawa w Chińskiej Republice Ludowej.

 

Prawnik Karol Czekałowski – specjalizuje się w chińskim prawie cywilnym i prawie prywatnym międzynarodowym. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę na temat Nowego Jedwabnego Szlaku. Ukończył program CLTE na renomowanym, chińskim uniwersytecie 中国政法大学, wielokrotnie występował na konferencjach w Pekinie, jest stypendystą studiów podyplomowych LL.M z prawa chińskiego w Chińskiej Republice Ludowej. Od 2018 jest członkiem zarządu Chinese Law Association, od 2022 jest prezesem zarządu Chinese Law Association.

& autorzy gościnni

Jeżeli zainteresował Cię artykuł i masz dodatkowe pytania – skontaktuj się z nami!

Natalia Wilczyńska

Paralegal w Hanglung Law Biernat & Kossacki

Beata Frenkiel

Aplikantka Radcowska, Tłumacz przysięgły j. chińskiego

Karol Czekałowski

Aplikant Radcowski

Kamil Biernat

Radca prawny

Shanghai Hanglung Consulting Poland sp. z o.o.

ul. Kowieńska 22 lok. 51

03-438 Warszawa

NIP: 113-305-07-82

Telefon: (+48) 882 707 388

prawochinskie@hanglung-law.com